Hamburg i Lubeka

Cena od: 190,00 

Na pewno słyszeliście Państwo o jednym z największych portów europejskich, jakim jest Hamburg.  W drodze powrotnej odwiedzimy Lubekę, gdzie wszystkim entuzjastom marcepanów polecamy odwiedzenie słynnej cukierni Niederegger.

Kategoria: Tagi: , , , ,

Opis

Hamburg i Lubeka – Wycieczka

Spędzając wolny czas w Świnoujściu trudno nie skorzystać z okazji i nie wybrać się na jeden dzień do naszych sąsiadów za zachodnią granicą. Na pewno słyszeliście Państwo o jednym z największych portów europejskich, jakim jest Hamburg. Położone jest przy ujściu Łaby do Morza Północnego. Miasto od zawsze słynące z handlu, należące do związku Hanzy stając się jej najważniejszym portem, który bardzo dynamicznie rozwijał się aż do naszych czasów.

Aby w pełni odczuć klimat i atmosferę Hamburga,  musimy wybrać się do Nowego Miasta, gdzie pośród siedemnastowiecznej zabudowy wyłania się Kościół św. Michała, z którego wieży możemy podziwiać panoramę całego miasta. Spacer wokół Ratusza, Giełdy Hamburga lub nad kanałami po słynnej Wenecji Hamburga z pewnością pozostanie na długo w Państwa pamięci.

Gdyby tego było mało, mamy jeszcze zaplanowane zwiedzenia równie ciekawego i podobnego w charakterze miasta północnych Niemiec – Lubeki. Jeszcze wspanialsza starówka wpisana na listę  UNESCO. Jednym z wielu wspaniałych zabytków, które miniemy na trasie naszej wędrówki, będzie Kościół Mariacki. Monumentalny masyw świątynny, który jest klasycznym przykładem niemieckiego gotyku ceglanego. Farę obejrzymy z zewnątrz i wejdziemy do jej wnętrza, aby zagłębić się w jej zakamarki, przemierzając historię ponad siedmiu stuleci.

Natomiast wszystkim entuzjastom słodyczy, polecamy odwiedzenie słynnej cukierni Niederegger i spróbowania lubeckiego marcepana, wyrabianego metodą tradycyjną do dziś. Pobyt w Lubece zakończymy wizytą u Bramy Holsztyńskiej. Jest to jena z najbardziej rozpoznawalnych bram nie tylko w Lubece, ale i całych Niemczech.

Cena obejmuje:

Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
Fakultatywne wejście na punkt widokowy na wieży Kościoła Św. Michała – 5 €.
Wejście do Kościoła Mariackiego w Lubece – 3 €.

Godzina Pozycja programowa
05:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk. Podróż autokarem przez Niemcy, na trasie przewidziany postój na toaletę i śniadanie.
10:00 Zwiedzanie Hamburga rozpoczynając od Kościoła św. Michała z wieży którego rozpościera się panorama całego miasta, a także malowniczego ” Zaułka Wdów”.
12:00 Przejazd przez dzielnicę St.Pauli ulicą Ripperbahn, dalej nabrzeżem portowym obok targu rybnego, doków stoczniowych, starego tunelu pod Łabą i dzielnicę spichlerzy ( krotki postój dla foto).
12:30 Zwiedzanie Ratusza , Giełdy, Wenecji Hamburga traktu ” Młodych Panien”, kończąc na Kościele Św. Piotra z krótkim czasem wolnym przed wyjazdem do Lubeki.
15:00 Rozpoczynamy zwiedzanie od Starego Portu- spacer nabrzeżem spichlerzy, następnie Brama Holsztyńska i spichlerze solne. Spacerem po starówce miasta szlakiem obok Ratusza, Kościoła Mariackiego, Domu Buddenbrooków oraz słynnej cukierni wynalazców marcepana.
17:30 Wyjazd autokaru w drogę powrotną do Świnoujścia, na trasie przewidziany postój przy autostradzie.
21:30 Powrót wycieczki do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Hamburg i Lubeka”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *