Wyspa Rugia i Stralsund

Cena od: 150,00 

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.

Opis

Wyspa Rugia, Stralsund i Oceanarium

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.

Przejedziemy przez miasto Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ”białego miasta” . Następny w kolejności będzie Sellin największy kurort na wyspie Rugii.

Miasto – perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.

Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów) z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą – dodatkowo płatną, z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego.

Prora – gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej. Niezapomniane wrażenie pozostawia widok kredowych wybrzeży klifowych Koenigstuhl. Biel stoku łączy się z żółtym piaskiem wąskiej plaży i dalej przechodzi w wyjątkową zieleń morza. W słoneczny dzień wszystko skrzy się i mieni tysiącem barw. To właśnie ten krajobraz zachwycił Friedricha, którego romantyczne przedstawienie tego miejsca urzeka ludzi podziwiających jego obrazy. Zatem czyż można ominąć w czasie letnich wycieczek Rugię, malownicze miejsce nad Bałtykiem? Nasze zwiedzanie zakończymy w Stralsundzie w którym znajduje się Oceanarium z przepięknymi okazami flory i fauny morskiej. Starówka jest pełna zabytków, które zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
15 €. – bilet do Oceanarium

Godzina Pozycja programowa
08:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23 – odjazd autokaru Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ”białego miasta” .
11:30 – 12:45 Przyjazd do największego kurortu na wyspie Rugii – miejscowość Sellin
Miasto – perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów)z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą ( dodatkowo płatną) z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego
13:15 – 13:45 Przyjazd do Prory – gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej. –
Sassnitz – największe miasto na Wyspie Rugia leży na polwyspie Jasmund- przejazd przez stary port, zejście na plażę skąd podziwiamy klify , spacer z przewodnikiem około 45 min
16:15 Straslund – Oceanarium
2 godzinny pobyt w tym miejscu, gdzie na powierzchni prawie 9 tys. metrów kwadratowych znajduje
się 39 akwariów a w największym z nich o pojemności 2,6 mln litrów wody pływa między innymi 2,5 m rekin. Wielką atrakcją jest także 6-metrowy tunel pod akwarium. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. W sumie jest zgromadzonych około 7 tys. gatunków zwierząt i roślin morskich żyjących w wodach Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku.
18:30 Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
20:30 Powrót do Świnoujścia, pożegnanie uczestników wycieczki.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Wyspa Rugia i Stralsund”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *